DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH RUCHOWO

Z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo  1 marca 2013 r. odbyły się  zawody sportowe, których inicjatorkami  były :
Agnieszka Gałek uczennica  kl. III „A” PG w Drzonkowie  oraz  Karolina Wojtkowiak uczennica   kl. III  LO ZSE w Zielonej Górze   obie dziewczyny poruszające się na wózkach. Organizatorami  i opiekunami  turnieju byli nauczyciele zespołu  wychowawczego. Dzień wcześniej obie dziewczyny przeprowadziły szkolenie  wszystkich uczestników zawodów, które dotyczyło nauki bezpiecznego poruszania się na wózkach  podczas  pokonywania progów, podjazdów, slalomów, a także w razie upadku. Każdy uczeń, który usiadł na wózku był zdumiony, ile trudu i wysiłku wymaga każdy manewr.

Na hali sportowej rywalizowało ze sobą 11 drużyn ( z każdej klasy ) w sześciu konkurencjach : balans, slalom, rzuty do kosza, „rozwieszanie prania”, kręgle, malowanie ustami. Wyniki turnieju  kształtowały się następująco:

I miejsce        klasy II „D”  i    kl. III „B”

II miejsce       klasy  I „A”  i  kl.  I  „C”

III miejsce      klasa I „B

Po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się imprez poświęcona osobom niepełnosprawnym. Udział naszej młodzieży w konkurencjach sportowych na wózkach to nie tylko rywalizacja i świetna zabawa, to również ukłon w stronę ludzi , którzy mimo swojej niepełnosprawności muszą  pokonywać w życiu nie tylko przeszkody architektoniczne, ale z wielokrotnie większym wysiłkiem -     niż my sprawni ruchowo - realizować wymarzone cele życiowe.